fbpx

Zrób sobie adres profilu Facebooka z własnym nazwiskiem

Coraz więcej osób korzysta z Facebook’a i coraz więcej osób traktuje go jako jeden z ważniejszych elementów swojej obecności sieciowej. Dla nas – trenerów – to szczególnie ważne miejsce, wszak podstawowym elementem naszej usługi jest nasza osoba.

Typowy adres profilu FB (fejsa, facebook’a) wygląda tak http://www.facebook.com/profile.php?id=000000000000, gdzie zamiast zer mamy ciąg cyfr unikalnych dla naszego profilu. Jednak jeśli podajemy adres do wiadomości publicznej, na przykład w celach promowania naszej osoby, to warto zmienić sobie adres na bardziej przyjazny np. http://www.facebook.com/slawek.lais (ten akurat już jest zajęty).

Przy okazji – to co na Facebook’u jest i tak zasadniczo w domenie publicznej, to znaczy niby można coś tam kontrolować, ale w końcu ktoś skomentuje, ktoś „Lubi” i prędzej czy później informacja trafi do teściowej lub szefa (lub o zgrozo do obydwu tych osób!).

Przede wszystkim trzeba się zalogować do swojego profilu. Odpowiednia funkcja dostępna jest pod adresem http://www.facebook.com/username. Tam będziesz mógł sprawdzić dostępność adresu, który ci pasuje i ewentualnie wybrać inny i w końcu ustawić przyjazny adres url swojego profilu.

Uwaga! Z tego co wiem, to adres można wybrać tylko raz, więc róbcie to rozważnie.

VN:F [1.9.20_1166]
Oceń artykuł:
Rating: 7.1/10 (12 votes cast)
Zrób sobie adres profilu Facebooka z własnym nazwiskiem, 7.1 out of 10 based on 12 ratings

← Poprzedni wpis

Następny wpis →

5 komentarzy

 1. Dodatkowo, podczas edycji swojego profilu, w sekcji Adres Email, można uaktywnić adres email w postaci username@facebook.com. Chocby dla samego przyszłościowego zablokowania takiego adresu – warto pomyśleć nad tym username.

  VA:F [1.9.20_1166]
  Rating: 0 (from 2 votes)
 2. Facebook To Dobra Rzecz 🙂

  VA:F [1.9.20_1166]
  Rating: -2 (from 2 votes)
 3. Warto też rozdzielić swój profil prywatny, do którego możemy dodawać znajomych od strony firmowej, którą to internauci mogą polubić.

  VA:F [1.9.20_1166]
  Rating: -1 (from 1 vote)
 4. Dzięki wielkie, FB zmienia swoje funkcjonalności dosłownie co chwilę, przez co nie mogłem znaleźć sposobu, aby zmienić link do fanpage’a. Artykuły sprzed roku nie pomogły.
  Ale twój sprzed 11 lat pomógł więc dzięki wielkie za to :3

  VA:F [1.9.20_1166]
  Rating: 0 (from 0 votes)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *