Od ponad 20 lat zajmuję się zawodowo uczeniem ludzi, a od ponad 15 z wykorzystaniem technologii e-learning. Zawsze fascynowało mnie użycie technologii w uczeniu i mam to szczęście, że mogę się tym zajmować w pracy. Na co dzień jestem szefem w OSI CompuTrain SA, pracuję też w kilku ciekawych projektach i społecznie przewodniczę komisji e-learning przy Polskiej Izbie Firm Szkoleniowych. Z kilkoma praktykami e-learningu stworzyłem też XY Learning Team.

Dużo pracuję z trenerami i nauczycielami. Wiele się uczę, szczególnie od tych najlepszych i co jakiś czas odnoszę wrażenie, że mogliby osiągać znacznie więcej, gdyby ktoś podpowiadał im jak mogą użyć technologii w swojej praktyce trenerskiej. Internet wniósł do uczenia bardzo wiele i ciągle wnosi. Czasami trudno nadążać za wszystkimi możliwościami, które są na wyciągnięcie ręki.

Stąd mój pomysł, żeby nie tylko dzielić się wiedzą z ludźmi, z którymi mam okazję pracować, ale również z tymi, którzy dzięki dobrodziejstwu sieci mogą i chcą się doskonalić.

Mam taki pomysł, żeby pisać przede wszystkim o praktycznych sprawach – czasami drobnych, ale ułatwiających życie trenerom. Sam uwielbiam i chętnie czytam blogi o takim charakterze. Pewnie jednak co jakiś czas zdarzy mi się napisać coś bardziej teoretycznego.

Miłego czytania, będę wdzięczny za uwagi

Sławomir Łais