fbpx

Youtube dla trenera – proste triki

Camera film roll blue background, illustrationW praktyce trenera YouTube może być bardzo użyteczny, ale warto dowiedzieć się jak użyć go tak, by nie nastręczał problemów w typowych trenerskich sytuacjach.

Pokaż wybrany fragment

Często pokazujemy na szkoleniu określony fragment filmu, a nie w całości klip YouTube. Mamy gdzieś zapisany link internetowy i podczas szkolenia (lub tuż przed) klikamy na niego i podsuwamy kursor do odpowiedniego momentu, by ustawić na początku wybranego fragmentu.

W YouTube można informację o początku fragmentu filmu dodając do adresu dodatkowy znacznik w formacie &t=XXmXXs wpisując w miejsce iksów odpowiednie cyfry. Na przykład adres z dodanym &t=2m19s oznacza, że chcemy otworzyć klip od drugiej minuty dziewiętnastej sekundy.

Przykład: https://www.youtube.com/watch?v=msE-ktwSuR4&t=3m43s

Jest to też wygodne, jeśli komuś wysyłamy mailem informację dotyczącą konkretnego fragmentu klipu YouTube.

Jak ktoś nie zapamięta tej metody, to można skorzystać ze strony http://youtubetime.com, która wygeneruje taki link.

Nagranie filmiku YouTube na dysku

Z internetem w miejscu szkolenia różnie może być. Jeśli nie mamy pewności co do jakości połączenia w sali szkoleniowej, to warto nagrać klip wideo na własnym dysku i odtworzyć off-line.

Pewnie jest wiele serwisów, które realizują to zadanie – ja korzystam z http://fetchvideo.com/.

Wystarczy wkleić adres filmu z YouTube, a serwis przygotuje plik w jednym z formatów filmowych. Tak przygotowany plik (na przykład w formacie mp4) można też wstawić do PowerPoint lub wyświetlić przez dowolny player na komputerze.

VN:F [1.9.20_1166]
Oceń artykuł:
Rating: 9.0/10 (1 vote cast)
Youtube dla trenera – proste triki, 9.0 out of 10 based on 1 rating

← Poprzedni wpis

Następny wpis →

5 komentarzy

 1. Totalnie nie przydatne bo nie działa z funkcją autoplay

  VA:F [1.9.20_1166]
  Rating: -1 (from 1 vote)
 2. Filmiki z YouTube’a mogą być świetnym uzupełnieniem szkoleń. Polecam mieszane metody szkoleniowe blended learning, gdzie wskazane jest korzystanie z wielu różnych multimediów tak podczas części stacjonarnej kursu, jak i podczas sesji online. Filmiki można ładować na platformy szkoleniowe, tak, aby nie szukać ich już później w Internecie. taką możliwość ma dawać choćby nowa platforma blended learningowa Training Support.

  VA:F [1.9.20_1166]
  Rating: 0 (from 0 votes)
 3. Faktem jest, że lepiej się przyswaja materiały jak są przedstawione w ciekawej, interaktywnej formie. Ja polecam prezi.com – bardzo ciekawy serwis w którym na prawdę można dobrze wyglądające prezentacje zrobić.

  VA:F [1.9.20_1166]
  Rating: 0 (from 0 votes)
 4. Tak, rzeczywiście prezentacje robione w prezi są świetne, o wiele lepsze niż z Power Pointa (chyba, ze ktoś w PP robi naprawdę genialne :)). Prezentacja może być jednak, obok filmów, tylko uzupełnieniem szkolenia, ponieważ nie wyobrażam sobie prowadzić całego szkolenia tylko na podstawie prezentacji.

  VA:F [1.9.20_1166]
  Rating: 0 (from 0 votes)
 5. Dobrze prowadzony kanał na youtube to fajny sposób na zachęcenie potencjalnych klientów do skorzystania z naszych kursów i szkoleń. Ludzie w dzisiejszych czasach nie lubią kupować kota w worku – zanim zdecydują się na udział w szkoleniu, wcześniej przeszukują internet i sprawdzają, czy warto.

  VA:F [1.9.20_1166]
  Rating: 0 (from 0 votes)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *