Często w szkoleniu jest kilka takich komunikatów, które chcemy szczególnie podkreślić. Chcemy, żeby „dotarły” i zostały zapamiętane. Można to zrobić na wiele sposobów, ale jednym ze skuteczniejszych jest ubranie takiego przekazu w ilustrację.

W tym celu skorzystamy z serwisu http://www.writeonit.org/card, który w sposób łatwy i przyjemny pozwala wpisać własne hasło i stworzyć ciekawą ilustrację. Jest też polska wersja językowa tego serwisu http://www.writeonit.org/pl/wizytowki.

Weźmiemy na warsztat znany cytat Mahatmy Gandhiego.

Live as you were to die tomorrow

Learn as you were to live forever

Po pierwsze wyszukamy ilustracji, które najbardziej się nadają do wzmocnienia przekazu. Co do pierwszej części, to wydaje się, że warto skojarzyć to z zabawą, z życiem „pełną piersią”. Napis na koszulce opiętej na imponującym biuście wydaje się OK. Druga część cytatu dotyczy uczenia się, więc wybieram Einsteina przy tablicy.

Z szacunku dla inteligencji czytelników nie opisuję kolejnych kroków,  bo serwis jest intuicyjny i prosty.

Jeszcze tylko usunę zabarwienie ze zdjęcia pierwszego, żeby utrzymać podobny styl (jest mnóstwo możliwości by to łatwo zrobić – napiszę kiedyś o tym).

Oto efekt:

Ilustracja utworzona na writeonit

Rozdzielczość nie jest powalająca (500, 800 pikseli), ale na PowerPointa wyświetlanego projektorem powinno wystarczyć. Oczywiście, grafik komputerowy zrobiłby to jeszcze lepiej i dałby nam większy wybór fotografii, ale czy zawsze mamy pod ręką grafika?

Nie znalazłem jasnego opisu jakie są zasady użytkowania wytworzonych w serwisie fotografii, ale wszystko wskazuje na to, że można je używać jeśli nie usuwamy nakładanego na ilustrację adresu tego serwisu. Dla mnie to nie problem – i tak uczestnicy szkolenia spytają mnie jak to jest zrobione, a ja im z radością powiem.

VN:F [1.9.20_1166]
Oceń artykuł:
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)