Prezentacje, które zapamiętasz na całe życie!

TED – ideas worth spreading to niesłychanie ciekawa inicjatywa inspirujących prezentacji, które wygłaszane są na konferencji TED, ale przede wszystkim są dostępne w internecie, często z tłumaczeniami na różne języki (również Polski).

Uwielbiam tam zaglądać, bo znajduję tam wystąpienia, od których trudno się oderwać i które zmieniają moje myślenie bardziej niż niejedna książka czy rozmowa z mądrzejszymi ode mnie kolegami edukatorami.

Myślę, że jest to również możliwość zobaczenia jak dobrze może być przygotowana i przeprowadzona prezentacja. Warto podglądać najlepszych.

Myślę, że każdy znajdzie coś dla siebie korzystając z wewnętrznej wyszukiwarki serwisu. Na zachętę kilka propozycji, które wydają mi się szczególnie wartościowe dla nas – trenerów.

Sir Ken Robinson – o przyszłości edukacji

Uwielbiam wystąpienia tego człowieka. Bardzo celne i inspirujące przemyślenia podane w doskonałej formie. Poza tym angielskie poczucie humoru, które uprzyjemnia odbiór.

Pierwsze wystąpienie „Szkoły zabijają kreatywność” pojawiło się kilka lat temu, ale jest naprawdę aktualne – początek trochę niemrawy, ale warto dać się Kenowi rozpędzić (choćby do mojej ulubionej anegdoty (około min. 3:35).

Nauczycielka: Co rysujesz?

6-letnia dziewczynka: Boga.

– Ale przecież nikt nie wie jak wygląda Bóg.

– To się dowiedzą za minutkę – (jak skończę).

Drugie wystąpienie Sir Kena Robinsona – z maja 2010 – pod adresem: http://www.ted.com/talks/sir_ken_robinson_bring_on_the_revolution.html.

Czy można pozyskać energię graczy do realnych projektów?

W pracy przeciętni, unikający ryzyka, łatwo poddający się – w grach są bohaterami krzesającymi z siebie 120% możliwości i osiągający na levelu 10 rzeczy, które już na poziomie 5 wydawały się niemożliwe.
Ciekawe spojrzenie na pokolenie Y i świetnie postawione pytania.

Jak prezentować dane statystyczne?

Powiem krótko – statystyka prezentowana w stylu wydarzenia sportowego.

Podsumowanie

Zapraszam więc na stronę TED – http://www.ted.com.

Jeśli traficie na jakieś inspirujące wystąpienie, to podzielcie się w komentarzach.

VN:F [1.9.20_1166]
Oceń artykuł:
Rating: 1.0/10 (1 vote cast)
Konferencja TED – profesjonalne prezentacje i źródło inspiracji, 1.0 out of 10 based on 1 rating