fbpx

Zrób sobie adres profilu Facebooka z własnym nazwiskiem

Coraz więcej osób korzysta z Facebook’a i coraz więcej osób traktuje go jako jeden z ważniejszych elementów swojej obecności sieciowej. Dla nas – trenerów – to szczególnie ważne miejsce, wszak podstawowym elementem naszej usługi jest nasza osoba.

Typowy adres profilu FB (fejsa, facebook’a) wygląda tak http://www.facebook.com/profile.php?id=000000000000, gdzie zamiast zer mamy ciąg cyfr unikalnych dla naszego profilu. Jednak jeśli podajemy adres do wiadomości publicznej, na przykład w celach promowania naszej osoby, to warto zmienić sobie adres na bardziej przyjazny np. http://www.facebook.com/slawek.lais (ten akurat już jest zajęty).

Przy okazji – to co na Facebook’u jest i tak zasadniczo w domenie publicznej, to znaczy niby można coś tam kontrolować, ale w końcu ktoś skomentuje, ktoś „Lubi” i prędzej czy później informacja trafi do teściowej lub szefa (lub o zgrozo do obydwu tych osób!).

Przede wszystkim trzeba się zalogować do swojego profilu. Odpowiednia funkcja dostępna jest pod adresem http://www.facebook.com/username. Tam będziesz mógł sprawdzić dostępność adresu, który ci pasuje i ewentualnie wybrać inny i w końcu ustawić przyjazny adres url swojego profilu.

Uwaga! Z tego co wiem, to adres można wybrać tylko raz, więc róbcie to rozważnie.

VN:F [1.9.20_1166]
Oceń artykuł:
Rating: 7.1/10 (12 votes cast)
Zrób sobie adres profilu Facebooka z własnym nazwiskiem, 7.1 out of 10 based on 12 ratings

← Previous post

Next post →

3 Comments

 1. Dodatkowo, podczas edycji swojego profilu, w sekcji Adres Email, można uaktywnić adres email w postaci username@facebook.com. Chocby dla samego przyszłościowego zablokowania takiego adresu – warto pomyśleć nad tym username.

  VA:F [1.9.20_1166]
  Rating: 0 (from 2 votes)
 2. Facebook To Dobra Rzecz 🙂

  VA:F [1.9.20_1166]
  Rating: -2 (from 2 votes)
 3. Warto też rozdzielić swój profil prywatny, do którego możemy dodawać znajomych od strony firmowej, którą to internauci mogą polubić.

  VA:F [1.9.20_1166]
  Rating: -1 (from 1 vote)

Dodaj komentarz