fbpx

Szybki sposób na zrobienie PDFa bez żadnych instalacji

Część dokumentów, które wysyłamy innym osobom, powinna być zabezpieczona przed zmianami i kopiowaniem. Oferty, materiały szkoleniowe – czasami nie chcemy wysyłać ich w formacie Word lub PowerPoint. Uniwersalnym formatem do takich dokumentów jest PDF, czyli format, który każdy odczyta na dowolnym urządzeniu i w dodatku dokument będzie wyglądał jak był zaprojektowany.

Opisywałem już jak sobie na komputerze zrobić PDF-a w artykule „Materiały szkoleniowe zamieniamy na PDF” – wymaga to zawsze zainstalowanego jakiegoś oprogramowania (nowsze wersje Office lub inne programy). Jednak nie zawsze chcemy instalować, choćby ze względu na to, że nie nasz komputer.

Jest dość ciekawa usługa, która polega na tym, że wysyłamy na określony adres email (pdf@inboxfever.com) maila z załącznikiem w Wordzie lub Powerpoint i otrzymujemy pocztą elektroniczną odpowiedź z załącznikiem w formie pdf. Całość trwa pojedyncze minuty (u mnie niecałe dwie).Po prostu – nic więcej. Szybko i elegancko. Oczywiście za darmo.

W skrócie: Wyślij plik Worda lub PowerPointa na adres pdf@inboxfever.com a otrzymasz mailem plik w formacie pdf.

Nie mamy możliwości używania żadnych parametrów, ale może to zaleta. Wysłałem plik Worda z ilustracjami i otrzymany pdf był bardzo przyzwoitej jakości i w rozsądnym rozmiarze.

Serwis, który realizuje tę usługę jest pod adresem http://www.inboxfever.com/. Oferuje też inne usługi działające na tej samej zasadzie: wysyłasz maila – dostajesz odpowiedź.

Możesz otrzymać mapę, wskazówki dojazdu, drzewo genealogiczne… Moim skromnym zdaniem akurat te rzeczy wygodniej zrobić przez przeglądarkę niż mailem.

Wydawało mi się, że niewiele można już wyciągnąć ze średniowiecznego narzędzia jakim jest poczta elektroniczna, a tu proszę…

VN:F [1.9.20_1166]
Oceń artykuł:
Rating: 5.5/10 (2 votes cast)
Szybki sposób na zrobienie PDFa bez żadnych instalacji, 5.5 out of 10 based on 2 ratings

← Previous post

Next post →

3 Comments

 1. Korzystałem już wcześniej z podobnych serwisów, gdzie można uploadować pliki .doc lub inne a gotowe PDFy otrzymuje się na maila, ale pierwszy raz widzę tak sprawnie działające narzędzie korzystające tylko z e-maila. Prostsze już być nie mogło i to jest rewelacja!

  VA:F [1.9.20_1166]
  Rating: 0 (from 0 votes)
  • Sławomir Łais

   Tak, prostota jest olbrzymią zaletą tego rozwiązania.

   VN:F [1.9.20_1166]
   Rating: 0 (from 0 votes)
 2. Mnie to szef kiedyś wysłał jeden dokument pdf na taki e-mail i przyszło w .doc Ale nie wiem co to było, chociaż wtedy bardzo się przydało.

  VA:F [1.9.20_1166]
  Rating: 0 (from 0 votes)

Dodaj komentarz